DHL yatırımlara devam edecek

DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi, Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine doğru yürüdüğünü belirterek, “Biz de, altyapı ve istihdamı artırıcı yatırımlara devam edeceğiz” dedi.

DHL yatırımlara devam edecek

DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi, Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine doğru yürüdüğünü belirterek, “Biz de, altyapı ve istihdamı artırıcı yatırımlara devam edeceğiz” dedi.

26 Ekim 2011 Çarşamba 14:19
DHL yatırımlara devam edecek


Uluslararası hava taşımacılığı firması DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Akavi , Türkiye’nin büyük bir ihracat ülkesi olduğunu söyledi. Akavi, bu sene 150 milyar dolarlık ihracat beklendiğini belirterek, krizin etkilerinin yavaş yavaş azaldığı 2010 yılında toplam cironun 2009’a göre yüzde 15 oranında arttığını söyledi.  2012’ye ilişkin beklentilerinin ise daha yüksek olduğunu vurgulayan Akavi, sözlerini şöyle sürdürdü:

HİZMET AĞIMIZI GELİŞTİRECEĞİZ

“DHL Express, Türkiye’deki öncü ve lider konumunu koruyacak. Ülkemizin potansiyelini ve önümüzdeki yıllarda bir taşımacılık üssü olma olasılığını dikkate alarak hizmet ağımızı geliştireceğiz. Ülkemizde adeta ihracatın nabzını tutuyoruz. Türkiye 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine yürürken, biz de altyapı ve istihdam artırıcı yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bina, ekipman ve personel yatırımlarımız sürecek. Yeni ürünler, hizmet merkezleri ve servis açılımlarının yanı sıra, uluslararası kurye sektörüne komşu alanları da izliyoruz.”

BU SENE REKOR BEKLİYORUZ

Michel Akavi, Türkiye’den bu sene rekor kıracak 150 milyar ihracat beklediklerini kaydederek, “Hızlı hava taşımacılığını icat eden grubuz. Şu an 220 ülkeden fazla ülkede faaliyetimiz var. Uluslararası bir şirketiz. Nereye giderseniz gidin ofisimiz var. Dünyanın neresinden olursa olsun, herhangi bir gönderiyi ihracatçılara en fazla 3 gün içinde teslim ediyoruz. Express taşımacılıkta dünyada en büyük taşıma ve lojistik şirketiyiz. Bu konuda lideriz. Türkiye’de de lojistiği başlatan şirketiz. 1981’de Türkiye’de ilk ofisimizi açtık. Türkiye’ye bu sektörü biz tanıttık. Bugünde pazarın lideriyiz. Daha önce taşımacılıkta posta usulü vardı. Fakat express taşımacılık geldikten sonra kapıdan kapıya bir hizmet başlattık” diye konuştu. Akavi şöyle devam etti;

BÜYÜMEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

“Türkiye 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine yürürken biz de altyapı ve istihdam artırıcı yatırımlarımıza devam edeceğiz. Dünyada pazar payımız yüzde 50’nin üzerindedir. Bina, ekipman ve personel yatırımlarımız sürecek. Yeni ürünler, hizmet merkezleri ve servis açılımlarının yanı sıra, uluslararası kurye sektörüne komşu alanları da izliyoruz. Ayrıca ihracatçıların numunelerini taşıyoruz.”

DHL çevreye özel önem veriyor

DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi çevrenin korunmasına büyük önem verdiklerini söyledi. Akavi, “Hedefimiz dünya genelinde ve Türkiye’de karbon ayak izimizi, yani atmosfere olan karbondioksit salınımlarımızı yüzde 30 oranında azaltmak. Tabii bu konuda atılması gereken adımlar ve somut yatırımlarımız bulunuyor. Almanya’nın Bonn kentinde bulunan DHL Innovation Center’da önemli çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca mevcut ülke satın alma bütçemizin önemli bir bölümünü çevreci ve sürdürebilirlik içeren alanlara kaydırdığımızı söyleyebilirim. 2011 yılında toplam 1 milyon avro değerinde araç alımı gerçekleştiriyoruz. Genel müdürlüğümüz dahil tüm hizmet merkezlerimiz ve operasyonlarımızdaki yakıt ve elektrik tüketimimizi kayıt altına alan online bir ölçüm ve raporlama sistemini devreye soktuk. Sonuçları izliyor ve tüketimi azaltıcı önlemler alıyoruz” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.