banner89
 

08 Mart 2010 tarihinde, Sakarya İli, Kaynarca İlçesi hudutları dahilinde 90 hektarlık bir alan üzerine kurulan Kaynarca Mobilya İhtisas OSB, Sakarya’nın üretim ve ticaret merkezi olma hedefini gerçekleştireceği günler için geri sayıyor. 

Tüzel kişiliğini, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sicil kayıt defterine 271 Sicil No ile tescil ettiren Kaynarca Mobilya İhtisas OSB,  Kaynarca ilçe merkezinin 1 kilometre yakınında bulunmaktadır. 

Sakarya il merkezine 35 kilometre uzaklıkta olan OSB’miz, Karasu Limanı’na ve Sakarya Gümrük Müdürlüğü’ne 40, Arifiye Hızlı Tren İstasyonu’na ise 45 kilometre mesafededir. 

Üreticilerle, çalışanlarıyla, tedarikçileriyle, bankalarla, araştırma, bilim ve teknoloji kurumlarıyla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, Valilikle ve Doğu Marmara Mobilya Sanayi ve İş Adamları Derneği’yle paydaşlık çatısı altında bir araya gelen Kaynarca Mobilya İhtisas OSB, birlikte hareket etmenin ve sinerji üretmenin gücüne inanmaktadır.

Faaliyete geçeceği günü sabırsızlıkla bekleyen OSB’mizde son durum çalışmalarını şu şekilde özetleyebiliriz: 

‘Bakanlıkça verilen Kamu Yararı Kararı’na istinaden, OSB alanı içerisinde yer alan 171 adet kadastral parsel ile bağlantı yoluna ait 23 adet kadastral parsele ait kamulaştırma işlemleri tamamlanmıştır.

Kaynarca Mobilya İhtisas OSB’nin Bakanlıkça onaylanan parselasyon planlarında yer alan toplam 531 bin 361,47 metrekare yüzölçümlü 44 sanayi parselinden 512 bin 368,81 metrekare  yüzölçümlü 42 sanayi parseli mobilya sektöründe üretim yapan 30 katılımcıya tahsis edilmiş olup, OSB uhdesinde 18 bin 992,66 metrekare yüzölçümlü 2 boş parsel bulunmaktadır.

OSB’mizin ihalesi yapılan altyapı işleri kapsamında; Betonarme Dere Geçiş Menfezleri Yapımı İşi; Menfez Giriş Ağız Yapıları ve Su toplama Havuzları ile birlikte tamamlanarak geçici kabulü yapılmış olup kesin kabulü ise yapılacaktır. Bununla birlikte ‘Yol Altyapısı ve Alttemel Yapımı İşi’, tamamlanmış olup geçici kabulü yapılacaktır.

Muhtelif Yüksekliklerde İstinat Duvarları Yapılması  İşi  1. ve  2. etapları tamamlanmış olup, 1. etabın geçici kabulü yapılmıştır, 2. etabın ise geçici kabulü yapılacaktır. Geçici Havai ENH Hatları Yapım  İşi  tamamlanarak  geçici kabulü gerçekleştirilmiştir. Kaynarca Mobilya İhtisas OSB’mizin yol altyapısı tamamlanan bölge içi yolları ile bağlantı yolu üzerine,  alttemel altı dolgusu ve alttemel yapılması işine devam edilmektedir.

OSB’de arsa tahsisi yapılan katılımcılara, kuracakları tesisler için 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren yapı inşa ruhsatları verilmeye başlanılmış olup,  Ekşioğlu Mobilya Tasarım şirketi, yapı inşa ruhsatını alarak temel inşaatına  başlamıştır.  

       Bizler, Türkiye ekonomisini sağlam temellere oturtmak isteyen bir sanayi bölgesiyiz…

Hedefimiz mobilya ve mobilya  aksamları imalat sektöründe faaliyet gösteren yenilikçi mobilya üreticisi  firmalara öncülük etmek ve yol göstermektir. 
Kaynarca Mobilya İhtisas OSB olarak, zikrettiğimiz sektörde üreticiler, tedarikçiler ve diğer paydaşlarımız arasında bilgi ve  kaynak paylaşımı ile her türlü işbirliğini geliştirerek etkin bir sinerji ortamı oluşturmayı amaçlıyoruz. 

Mobilya sektörüne ulusal ve uluslararası eksende öncülük etme konusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Üyelerimizin arasındaki etkileşimi ve koordinasyonu artırmak, işbirliğine kapılar aralamak, yeni hizmetler geliştirerek sanayicimize katkı sunmak ve onların memnuniyetini artırmak, eğitimlerimiz ve bilinçlendirme programlarımızla hizmet yetkinliğimizi geliştirmek, personelimizin niteliğini yükseltmek, katılım ve paylaşım odaklı organizasyonlarımızı bir kurum kültürü haline getirmek başlıca faaliyet ve ilkelerimiz arasında yer almaktadır. 

Kaynarca Mobilya İhtisas OSB’miz, tamamlandığında yaklaşık 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacaktır.

Sakarya’nın üreten sanayicilerine selamlarımızla… 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.