Denizli Organize Sanayi Bölgesi, kuruluşundan bugüne geçen süreçte, işsizlik sorununa çözüm olmak, büyümek ve üretkenlik hedeflerine ulaşmaya çalışmak için bölgemizin güçlü ekonomisi ile sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Bölgesel ekonomik performansın rekabetçi üstünlüğünü belirleyen ana etkenlerden en önemlisinin teknolojik gelişme olduğunun bilinci ile teknolojiye bağlı olarak yapılacak yenilikler ile bölgemizin ekonomik performansını geliştirmeyi hedefliyoruz.

Bununla beraber, ekonomik performansın başlıca kaynaklarından sayılan yeni teknolojilerden bölge firmalarımızın her zaman gerektiği gibi yararlanmaları için, kesintisiz altyapı destek hizmetleri, iş geliştirme ve teknoloji yönetimi destek hizmetleri, eğitim organizasyon, proje ve fikir geliştirme hizmetleri gibi çalışmaları düzenleyerek, firmalarımızın yeteneklerini geliştirecek biçimde, ilgili teknolojilerin öğrenilmesi ve kazanılması ve sonrasında ise kazanımın ihracata yönelik olarak ticari başarıya dönüştürülmesi için bölgesel stratejiler geliştiriyoruz.

Bölgemiz imar planında yüzde 50 olan yapılaşma oranının yönetmelikte belirtildiği gibi yüzde 70’e çıkarılması ile ilgili yapmış olduğumuz müracaatlarımız onaylanmıştır. Sanayicilerimiz fabrikalarını yüzde 70’e göre projelendirerek ruhsat alabileceklerdir.

Sanayicilerimizin kalifiye ara eleman problemini çözmek için mesleki eğitim merkezi kurulması ve bölgemiz sınırları içerisinde bulunan meslek lisesinin özelleştirilmesi projelerimizi 2018 yılı içerisinde faaliyete geçireceğiz.

Yine bölgemiz sanayicilerimizin ihracat ve ithalat işlemlerini kolaylaştırmak için, “Gümrük Antrepo Projesi”ni 2018 yılı içerisinde tamamlayacağız.

Sanayicilerimizin nakliye ve taşıma ücretlerini düşürmek amacıyla demiryolu lojistik merkezinin bölgemize kurulması için Devlet Demiryolları ile protokol yapılmıştır. Projenin yapımına başlanmış ve 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Organize sanayi bölgemizin yoğun olan trafik akışını rahatlatmak ve bölgemiz girişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığımız girişimler neticelenmiş ve 2018 yılı içerisinde bölgemize köprülü kavşak yapılacaktır.

Hedefimiz; Denizli OSB olarak tüm altyapı ihtiyaçlarını tamamlamış, üstün niteliklerde, düşük maliyetlerle imalât yapabilen, rekabet gücü gelişmiş, ortak hareket becerisi edinmiş, üniversite sanayi iş birliğinden kurumsal olarak yararlanabilme bilgi ve becerisine erişmiş, üretim teknolojilerinde dünyayı izleyebilen daha rekabetçi bir sanayi bölgesi olmaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.