ENERJİNİN NABZINI YÜKSELTİYOR

Enerji dağıtım sektörüne son teknolojisiyle yön veren şirketlerden ENERVİS, 2017’de Türkiye’nin enerji verimliliğini yükseltmeyi ve iyileştirme çalışmalarının ivmesini yükseltmeyi planlıyor. Firma, imza attığı birçok başarılı projeyle yetkinliğini sektör öncülerine kanıtlıyor.

ENERJİNİN NABZINI YÜKSELTİYOR

Enerji dağıtım sektörüne son teknolojisiyle yön veren şirketlerden ENERVİS, 2017’de Türkiye’nin enerji verimliliğini yükseltmeyi ve iyileştirme çalışmalarının ivmesini yükseltmeyi planlıyor. Firma, imza attığı birçok başarılı projeyle yetkinliğini sektör öncülerine kanıtlıyor.

04 Ağustos 2017 Cuma 12:25
ENERJİNİN NABZINI YÜKSELTİYOR

İYİLEŞTİRMELER TAM GAZ

Almanya menşeli enerji şirketlerinden EWE AG’nin Türkiye ayağı EWE Turkey Holding çatısı altında 2012 yılından beri faaliyetlerini sürdüren ENERVİS, enerji verimliliği ve dağıtım sektörünün nabzını tutuyor. Genel Merkezi İstanbul’da olan, operasyonlarını Bursa ve Kayseri’deki şubeleri ile yürüten ENERVİS, etüt- danışmanlık hizmetleri, enerji verimliliği uygulamaları ve güneş enerjisi santrali kurulum ve işletmesi olmak üzere odaklandığı 3 alanda, müşterilerine profesyonel hizmet sunuyor. Sanayide ve binalarda enerji verimliliği danışmanlığı ve uygulamalarının yanı sıra ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlığı, yenilenebilir enerji sistemleri danışmanlık ve uygulamaları, teknik-mesleki eğitim, doğal gaz altyapı yapım hizmet faaliyetleri, iç tesisat kontrol, sayaç kalibrasyonu, sayaç okuma, gaz kesme ve açma işlemleri de ENERVİS’in çevreci, verimli ve kaliteli çözümlerinden… 2017’de Türkiye’nin enerji verimliliğini artırmayı ve iyileştirme projelerini hızlandırmayı hedefleyen firma, kazan-kazan ilişkisine dayalı işbirlikleri kurmaya da önem veriyor.

SEKTÖRE SUNULAN EN VERİMLİ VE KALİTELİ ÇÖZÜMLER

ENERVİS Enerji Servis A.Ş. olarak doğalgaz, elektrik, telekomünikasyon ve bilişim sektöründe 80 yıllık deneyimine sahip Alman EWE Grubu’nun know-how’ı ile Türkiye enerji dağıtım sektörüne yenilikler kazandırmayı amaçlıyor. Enervis, çalışanlarının sektörel deneyimleriyle  hizmet verdiği şirketlerin ihtiyaç duyduğu tüm operasyonel işleri aynı çatı altında gerçekleştirerek, en verimli ve en kaliteli çözümleri sektöre kazandırıyor. Bu da, ENERVİS’in tercih edilebilirliğini gözle görülür derecede yükseltiyor.

EnerVAY

Türkiye’de enerji verimliliği alanının lider hizmet sağlayıcılarından olan ENERVİS’in rekabet avantajları; anahtar teslim çözümleri ve performans garantili iş modeli olarak ön plana çıkıyor. Şirket, Türkiye’nin enerjisini verimli kullanması amacıyla, EWE AG’nin uluslararası platformda sahip olduğu enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularındaki know-how’ını yurtiçi piyasa bilgisi ile harmanlayarak, marka kimliğini güçlendiriyor. Anahtar teslim hizmetler sunan ENERVİS, Performans Garantili İş Modeli (EnerVAY) ile de farkını ortaya koyuyor. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesinin yanında, ENERVİS’in sahip olduğu diğer sertifikalar; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İSG Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ve ISO 17025 TURKAK Akreditasyon Sertifikası olarak belirtiliyor. Firma ayrıca EPDK Yapım Hizmet Sertifikası ve YEGM Bina ve Sanayide yetkili Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) sertifikaları…

KAY PROJESİ

EWE Turkey Holding önderliğinde 2016 yılı Ağustos ayında Kayseri İncesu’da başlatılan Güneş Enerjisi Santrali Projesi kapsamında, santralin anahtar teslim uygulamasını (EPC) üstlenen ENERVİS, proje dahilindeki çalışmalarını yıl sonunda tamamlayarak, solar EPC alanındaki ilk çalışmasını da hayata geçirdi. KAY Projesi kapsamında, Kayseri İncesu’da 52 bin metrekarelik bir alana, yaklaşık 12 bin 500 adet güneş panelinden oluşan, 3 MW kurulu güce sahip santral kuruldu. Yıllık yaklaşık 5 milyon kilovat/saat üretimle 2 bin 300 hanenin elektrik ihtiyacını yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından karşılayacak olan santralin yapımında 50’ye yakın personel görev alırken, güneş panellerinin yanı sıra 50 adet inverterin da kurulumu gerçekleştirildi. Yapımı esnasında dünyadaki en iyi uygulamaların baz alındığı santral, EWE AG’nin yenilenebilir enerji alanındaki engin know-how’ını EWE Turkey Holding’in yerel bilgi birikimi ile buluşturarak, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki pek çok projeye örnek teşkil etti.

EnEffTurN PROJESİ

ENERVİS, EWE AG işbirliğinde, Türk sanayicisine destek sunma hedefiyle 2015 yılında başlattığı Türkiye’de Enerji Verimliliği – EnEffTurN (Energy Efficiency in Turkey Now) Projesi’ne 2016 yılında da devam etti. Proje kapsamında, Almanya’da yaygın olarak kullanılan DIN 16247 normu ışığında EWE AG’nin enerji verimliliği ve yönetimi felsefesi Türkiye piyasasına aktarılmaya başlandı.Ekim 2017’de tamamlanması planlanan EnEffTurN ile Türkiye’de enerji verimliliği bilincinin artırılması, farklı sektörlerden sanayi işletmelerinin enerji tüketim profillerinin ortaya çıkarılması, iyi uygulama örneklerinin değerlendirilmesi, işletmelerdeki enerji verimliliği iyileştirme projelerinin tespiti ve işletme enerji yöneticilerinin enerji ön etüdü konusunda yetkinliğinin artırılması hedefleniyor.

Son Güncelleme: 04.08.2017 12:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.