banner250

TEKNOPARKLAR TEMATİK TOPLANTILARLA KENETLENECEK

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) tarafından koordine edilen ve yüksek katılımla gerçekleştirilen “Bölgesel TGB Sohbetleri” buluşmalarının çıktısı, “Tematik Toplantı” ve “iş birliklerini güçlendirme” kararı oldu.

TEKNOPARKLAR TEMATİK TOPLANTILARLA KENETLENECEK

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) tarafından koordine edilen ve yüksek katılımla gerçekleştirilen “Bölgesel TGB Sohbetleri” buluşmalarının çıktısı, “Tematik Toplantı” ve “iş birliklerini güçlendirme” kararı oldu.

30 Mayıs 2020 Cumartesi 09:40
TEKNOPARKLAR TEMATİK TOPLANTILARLA KENETLENECEK

Teknoloji geliştirme bölgelerinin; bölgesel olarak toplandığı, mevcut durumların ve güncel gelişmelerin konuşulduğu “Bölgesel TGB Sohbetleri”, teknoloji geliştirme bölgeleri yönetici şirketlerinde yer alan üst düzey temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye’de yer alan 84 teknoloji geliştirme bölgesinden 55’inin katılımı ile gerçekleştirilen online buluşmalar sonucunda, önümüzdeki günlerde “Tematik Toplantılar” yapılması yönünde karar alındı. Ayrıca Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki teknoparklar arasındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi için yeni bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.

Ortak sorunların ve planların konuşulduğu, bilgi ve tecrübe paylaşımının yapıldığı, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD)’nden ve ilgili kamu kurumlarından beklentilerin görüşüldüğü, mevzuat konuları ve öngörülere değinilen online sohbet etkinliklerinden önemli çıktılar elde edildi.

İLK TOPLANTI TTO’LARLA İLGİLİ OLACAK

Yapılan toplantılar çerçevesinde TGB’lerin sıkıntı yaşadığı konular belirlenerek, bu sorunların çözümü için “Tematik Toplantılar” düzenlenmesine karar verildi. Bölgesel TGB Sohbetleri sonucunda karar verilen ilk tematik toplantı TTO oluşumları, yönetim yapısı, teknopark TTO’larını değerlendirmek üzere TGBD Yönetim Kurulu Üyesi ve Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

YAPILAŞMA SÜRECİ İRDELENECEK

Bölgesel sohbetlerde yoğun bir şekilde gündeme gelen bir diğer konu olan yapılaşma süreçlerinde yaşanan sorunların irdeleneceği ikinci tematik toplantının da TGBD Yönetim Kurulu Üyesi ve Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. TGBD tarafından koordine edilen toplantılar, teknoloji geliştirme bölgeleri yönetici şirketlerinin katılımına açık olacak.

İŞ BİRLİKLERİ GÜÇLENDİRİLECEK

Bununla beraber tematik sohbetlerin bir diğer çıktısı da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yer alan TGB’lerin aralarında iş birliği seçeneklerini değerlendirmek üzere yapacakları ikinci bir toplantı oldu. Bu bölgelerde yer alan TGB’lerin somut proje önerilerinin masaya yatırılacağı toplantıyı TGBD Yönetim Kurulu Üyesi ve Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın koordine edecek.

TGB’lerin, koronavirüs süresince doğan ihtiyaçları ekseninde neler yapılabileceklerinin konuşulduğu, ortak ve tekil sorunların irdelendiği toplantılarda konuşulan diğer sorunlar için çözüm önerileri sunulacağı, sunulan öneriler en kısa sürede somut olarak hayata geçirileceği ve duyurulacağı kaydedildi.

Son Güncelleme: 30.05.2020 09:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.