banner250

NAKİT AKIŞI KOÇU, TEMASI KESİYOR

Gaziantepli Perasis Yazılım, Koronavirüs’ün kol gezdiği salgın döneminde KOBİ’lerin kâğıtla temasını kesecek. Virüsün bulaşma riskini önlemenin yanı sıra, KOBİ’lere nakit akışı yönetimi konusunda da destek sağlayacak olan Faturaport yazılımını geliştiren teknopark firması, firmaların tüm fatura süreçlerini dijitale taşıyacak.

NAKİT AKIŞI KOÇU, TEMASI KESİYOR

Gaziantepli Perasis Yazılım, Koronavirüs’ün kol gezdiği salgın döneminde KOBİ’lerin kâğıtla temasını kesecek. Virüsün bulaşma riskini önlemenin yanı sıra, KOBİ’lere nakit akışı yönetimi konusunda da destek sağlayacak olan Faturaport yazılımını geliştiren teknopark firması, firmaların tüm fatura süreçlerini dijitale taşıyacak.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 11:05
NAKİT AKIŞI KOÇU, TEMASI KESİYOR

RÖPORTAJ: F. TUĞÇE SAĞDIÇ

   

TEMASIN ÖNÜNÜ KESECEK

Firmaların işlerini büyütmelerine yardımcı olarak farklı ve özel çözümleriyle Gaziantep Teknopark bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve çeşitli segmentlerdeki müşterilerine geniş yelpazeden hizmet veren Perasis Yazılım, Koronavirüs sürecinden etkilenen küçük işletmelere Faturaport yazılımını ücretsiz sunarak teknoloji desteği sağlayacak. Faturalara dokunmak, kâğıt faturaları kargo ile müşterilere iletmek gibi adımlarla faturalara temas eden kişi sayısının arttığının ve Koronavirüs’ün bulaşma riskinin yükseldiğinin farkında olan Perasis Yazılım, küçük ölçekli işletmelerin fatura süreçlerini dijitale taşıyarak ücretsiz olarak e-Dönüşüm uygulamalarına dâhil edecek. Böylelikle Koronavirüs’ün birincil yayılma nedenlerinden olan temasın önüne geçebileceklerini söyleyen Perasis Yazılım Kurucusu Dr. Ahmet Bozgeyik, “Faturaport.com adresinden ücretsiz olarak üye olunup kullanılabilen uygulama, işletmelerin e-fatura ve e-arşiv faturalarını elektronik ortamda oluşturup e-posta ile göndererek, kargo süreçlerindeki temastan kaçınılmasına ücretsiz olanak sağlıyor” diye konuştu. Telefonda Sanayi gazetesinin sorularına yanıt veren Ahmet Bozgeyik, dijitalleşme hedefi ekseninde Koronavirüs sürecinden önce planladıkları bu hizmetin KOBİ’lere büyük avantaj sağlayacağını dile getirdi. İşte, “KOBİ’ler nakit akışını doğru yönetecek” diyen Bozgeyik’ten satır başları:

      

   

TİCARİ KAYGI GÜTMÜYOR

Perasis Yazılım’ı tanıyabilir miyiz?

Birçok farklı ürün içeren bir yazılım şirketi olarak GAÜN Teknopark’ta faaliyet gösteriyoruz. Çeşitli segmentlerdeki müşterilerimize geniş bir yelpazeden hizmet veriyoruz. Ulusal ve uluslararası birçok kuruluşa yazılım hizmeti sağlıyoruz.

PORTAL ÜCRETİ YOK

Faturaport hizmetini geliştirmeye nasıl karar verdiniz?

Biz bu hizmeti Koronavirüs’ten önce planladık. Dijitalleşme ekseninde, mikro ölçekli küçük şirketler için geliştirdik. Böyle bir döneme denk gelmesi, şirketler için de faydalı olacak. Faturaport ile dijitalleşme sürecindeki ilk adımı masrafsız şekilde atmak isteyen start-up’lara ve küçük ölçekli firmalara portal ücreti talep etmeden yardımcı olacağız. Faturaların dijital dönüşümü artık verimlilikten daha çok halk sağlığı sorunu olmaya başladı. Bu noktada ticari kaygıyı bir kenara bırakıp sorumlulukla hareket ederek yazılımımızı ücretsiz sunmayı uygun gördük. Bu noktada Teknopark’ın da desteğiyle bu jestimizi daha çok küçük işletmeye duyurmak istiyoruz.

   

   

MALİ MÜŞAVİRLERİN DE SAĞ KOLU

Faturaport ile ne tür hizmetlerden faydalanılabilecek?

Faturaport ile şirketler e-Dönüşüm süreçlerinde birçok avantaj kazanıyor. Faturaport ile dijitalleşmeye henüz başlamamış ancak bu adımı masrafsız atmak isteyen start-uplara ve küçük ölçekli firmalarımıza portal ücreti almadan yardımcı oluyoruz. Ayrıca söz konusu işletmelerimizin mali müşavirlerinin de işlerini kolaylaştırıyor, sistemdeki tüm faturaların muhasebeleştirmelerini çok kolay bir şekilde yapmalarını sağlayacak altyapıyı sunuyoruz. Ek olarak; mali müşavirlerin mükellefleri adına BA-BS süreçlerini çok daha hızlı ve hatasız yapmalarını sağlayacak fonksiyonları da yine faturaport.com portalımız üzerinden ücretsiz olarak sağlıyoruz. Faturaport henüz dijitalleşmeye adım atmamış işletmelerin fatura ihtiyaçlarını yazılıma gerek kalmadan web’den ve mobil uygulamadan ücretsiz olarak çözmeyi hedefliyor. İhtiyaç duyan işletmeler faturaport.com adresinden yazılıma ücretsiz ulaşabilir. Android ile uyumlu hale getirdik, IOS uyumunu da birkaç güne gerçekleştirmiş olacağız. 

   

BORÇ VE ALACAĞA YAKIN TAKİP

Faturaport’un, KOBİ’lere artıları neler olacak?

Herhangi bir yazılım kullanmayan veya sistematik olarak yazılım kullanmayan KOBİ’ler, yazılımımıza ücretsiz kayıt olup, gelir gider, borç ve alacak takiplerinde bulunabilecek. KOBİ’lerin web üzerinden herhangi bir yazılım edinmelerine gerek olmayacak. Dijital fatura (e-fatura) oluşturabilecekler ve bunların PDF formatında WhatsApp gibi uygulamalar aracılığıyla paylaşabilecekler.

   

SAHA ÇALIŞANLARINA BİÇİLMİŞ KAFTAN

Dijitalleşme entegrasyonu bu işin neresinde?

Bir işletmenin en kritik fonksiyonu, nakit akışını doğru yönetmektir. Bunu dijital ortama taşımak avantajlı bir hamle. Öbür türlü, kayıtların defterle, kâğıtla yapması veya verilerin hafızada tutulması gerekiyor. Biz bunu veriye dönüştürüp, şifreleyip, raporlayıp; KOBİ’lerin zamanlarını daha etkin kullanmasını sağlayacağız. Koordineli sistemimizle KOBİ’ler rahat edecek. “X firmasına ne verdim, ne zaman verdim, firmadan ne aldım, ortalama borcum ne, toplam borcum ve alacağım ne?” derdinden kurtulmuş olacak KOBİ’ler. Finansal takip kolaylaşacak. Esnafı düşünürsek; boyacı ve inşaat ustası gibi çalışanlar, mobil uygulamanın kolaylığından dolayı sahada çalışırken de başka müşterinin verisine kolaylıkla erişebilecek, liste gönderip ekstre atabilecek.

Son Güncelleme: 27.05.2020 11:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.