EYNOVASYON KOÇU

EY Türkiye start-up’ların büyüme yolculuğunu destekliyor. İşini büyütmek isteyen start-up’lara birebir görüşmelerle ihtiyaçlarına özel hizmetler ve mentorluk desteği verdiği programı başlatan kurum, Türkiye’de en az bir yıldır faaliyet gösteren 500 bin TL’nin üzerinde cirolu start-up’lara önemli bir fırsat sundu.

EYNOVASYON KOÇU

EY Türkiye start-up’ların büyüme yolculuğunu destekliyor. İşini büyütmek isteyen start-up’lara birebir görüşmelerle ihtiyaçlarına özel hizmetler ve mentorluk desteği verdiği programı başlatan kurum, Türkiye’de en az bir yıldır faaliyet gösteren 500 bin TL’nin üzerinde cirolu start-up’lara önemli bir fırsat sundu.

31 Aralık 2019 Salı 12:06
EYNOVASYON KOÇU

 HENÜZ TOHUMSANIZ...

Dünya genelinde 260 bin çalışanı olan lider danışmanlık ve denetim şirketlerinden Ernst & Young (EY Türkiye), “EYnovation” programı ile işini büyütmek isteyen start-up’lara ihtiyaçlarına özel destek verecek. EY, bu programla şirketlerin kurulma (tohum ve erken aşama) sürecinde, müşteri portföylerini genişletmeye (büyümeye) başladıklarında, işlerini ölçeklendirme noktasına geldiklerinde ya da uluslararası pazarlara açılmayı (genişlemeyi) hedefledikleri aşamada stratejik, yasal ve finansal sorunlarının çözülmesi konusunda start-up’lara destek olmayı hedefliyor. EYnovation, farklı aşamalardaki start-up’lara üç kategoride destek oluyor. Navigator kategorisi kapsamında, Türkiye’nin önde gelen kuluçka merkezleri ile iş birliği içinde start-up’ların soruları yanıtlanacak, ihtiyaçlarına yönelik yönlendirmelerde bulunulacak. Hangi alanda danışmanlık desteği almak istediğini başvuru formunda belirten girişimciler, EY Türkiye çalışanlarından bir yıl boyunca birebir mentorluk desteği almanın yanı sıra start-up’lara özel hizmetlerden yararlanma fırsatı bulacak.

AR-GE’YE HİZMET EDİYOR

Türkiye’de faaliyet gösteren, 500 bin – 1 milyon TL arasında ciroya sahip ve bir kuluçka merkezi ya da hızlandırıcı programına dahil olan, start-up’ların 31 Ocak 2020 tarihine kadar başvuruda bulunabileceği EYnovation Start-up Programı Navigator kategorisi kapsamında ayrıca girişimcilerin ihtiyaçlarına yönelik eğitimler de düzenlenmesi planlanıyor. EYnovation, mentorluğun yanı sıra start-up’lara özel hizmet paketleri de sunuyor. Growth kategorisiyle büyümeye başlayan ve müşteri portföyünü genişletmede desteğe ihtiyacı olan start-up’lara pazarlarını geliştirmede ve stratejilerinin yenilenmesinde yardımcı olurken; Expansion kategorisi ile hali hazırda güçlü bir marka haline gelmiş start-up’larla beraber hareket ederek, yeni ürün ve hizmetler geliştirmeyi ve güçlü uluslararası ağı sayesinde onlara yatırımcı ve müşteri portföylerini daha da genişletecek fırsatlar sunmayı hedefliyor. Programın Growth kategorisine son yıldaki cirosu 1 milyon– 5 milyon TL, Expansion programına ise cirosu 5 milyon TL’den yüksek start-up’lar başvurabiliyor.

EKOSİSTEMİ BESLİYOR

“EY Türkiye olarak ülkemizi, gençlerimizi, her yaştan girişimci ruhu geleceğe taşıyacak yolun girişimcilikten geçtiğini biliyoruz” diyen EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Müge Tan Belviso girişimciliğe büyük önem verdiklerini ve girişimcileri her alanda desteklediklerini söyledi. Belviso, “EY olarak kurumsal amacımız; insan odaklı yaklaşımımızla çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve içinde bulunduğumuz tüm çevreler için daha iyi bir çalışma dünyası oluşturmaya katkıda bulunmak. Bu amacımıza ulaşmak yönünde birçok adım attık, atmaya da devam ediyoruz. Girişimcilere yönelik inisiyatiflerimiz arasında start-up’lara yönelik faaliyetlere özel olarak eğiliyoruz. Start-up ekosistemi, ülkemizin ekonomik ve teknolojik açısından gelişmesi ve gelecekte global bir yatırım merkezi haline gelmesinde büyük bir yere sahip olacak. Yeni girişimlerin doğması, gelişmesi ve başarıya ulaşabilmesi için girişimci ruhların ortaya çıkarılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi kritik öneme sahip. EYnovation programı ile start-up’ların büyüme yolculuklarını desteklemeyi, büyümelerini hızlandırmayı ve pazar liderliğine kadar yükselmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu. EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Yardımcı Ortağı ve İnovasyon Lideri Mehmet Gülez ise “Bu programa dahil olan girişimcileri, yeni müşterilere, yatırımcılara ve uluslararası pazarlara eriştirmek öncelikli hedefimiz. İşini büyütmek, yeni pazarlara açılmak, müşterilerine EY güvencesi ile daha gelişmiş bir altyapı sunmak isteyen tüm start-up’ları programımıza başvurmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
EY TürkiyeStart-upMentor
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.