AR-GE’YE DEĞEN KADIN ELİ

Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni uygulayan ilk özel şirket olarak yeşil üretim hassasiyetinde parmakla gösterilen Pimtaş Plastik, Ar-Ge merkezinde yılda 20’yi aşkın proje üretebiliyor. Bölgenin en dinamik Ar-Ge’cilerinden kabul edilen Özlem Kozankurt’un koordine ettiği Ar-Ge üssü Pimtaş, yakın zamanda kuracağı mükemmeliyet merkeziyle de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

AR-GE’YE DEĞEN KADIN ELİ

Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni uygulayan ilk özel şirket olarak yeşil üretim hassasiyetinde parmakla gösterilen Pimtaş Plastik, Ar-Ge merkezinde yılda 20’yi aşkın proje üretebiliyor. Bölgenin en dinamik Ar-Ge’cilerinden kabul edilen Özlem Kozankurt’un koordine ettiği Ar-Ge üssü Pimtaş, yakın zamanda kuracağı mükemmeliyet merkeziyle de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

13 Şubat 2019 Çarşamba 09:54
AR-GE’YE DEĞEN KADIN ELİ

KATMA DEĞER ÜRETİYOR
Sektörünün 42 yıllık temsilcisi ve çözüm ortağı olan Pimtaş Plastik, nitelikli ürünlere Ar-Ge merkeziyle hayat veriyor. Bir buçuk yıldır plastik sektörünün inovasyon kabiliyetine Ar-Ge merkeziyle oksijen taşıdıklarını söyleyen Pimtaş Plastik Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt, “Firma olarak Ar-Ge merkezi vasıtasıyla bilgi ve deneyimlerimizi bölgedeki tüm işletmelerle paylaşmak istiyoruz” dedi. 105 ülkeye ihracat gerçekleştiren firmanın Ar-Ge kanadında aktif koordinasyon üstlenen Özlem Kozankurt, firma için katma değer üretiyor.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Ford kamyonlarının filtrelerini üreten Pimtaş Plastik’in Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt, firmanın güçlü ağ profiline dikkat çekti. 1977’den beri plastik boru ek parça üretimi yapan ve 7 bin çeşit ürün imal eden firma, dünyada 105 ülkeye ihracat yapıyor. Kozankurt’un verdiği bilgiye göre PİMTAŞ, Türkiye içerisinde yaklaşık 500 bayiye ürün gönderiyor ve Türkiye’de büyük bir marka değeri taşıyor.

DURMADAN PROJE ÜRETİYOR

Pimtaş Plastik’in Ar-Ge Merkezi olan PİMARGE’yi tanıtan Özlem Kozankurt, “Bakanlık onaylı Ar-Ge merkezimiz olan PİMARGE’de yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik bir alanı sadece bu iş için tahsis ettik. Şu an Ar-Ge merkezimizde 30 personel çalışıyor. Yılda 25’e kadar Ar-Ge projesi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Asıl hedeflerinin bir Ar-Ge merkezi oluşturmaktan ziyade bir mükemmeliyet merkezi kurmak olduğunu söyleyen Kozankurt, “Bunun için adımları atmaya devam ediyoruz. Ar-Ge konusunda bütün çevre fabrikalarına destek ve hizmet vermeyi hedefliyoruz. Pimtaş’ı Ar-Ge üssü olarak kabul edebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

PLASTİK VARSA, PİMARGE VAR
Üretimde özgün çizgilere ilham veren PİMARGE’nin yaklaşık bir ila bir buçuk milyon lira civarında bir yatırım bedeli olduğunu vurgulayan Pimtaş Plastik Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt, “Ar-Ge merkezimiz hem firmamızın hem de bölgemizdeki diğer plastik firmalarının ihtiyaç duyduğu testleri yapıyor” diye konuştu.

TEKNOLOJİSİ 90 ÜLKEYE GİDİYOR
Plastik sektöründe pazardaki yerlerini nasıl koruduklarına parantez açan Özlem Kozankurt, “Firmamız farklı sektörlere hizmet sunmasıyla, sektörel krizlerden mümkün olduğu kadar az etkilenmektedir. Uluslararası yapıya sahip olmamız, yaklaşık 105 ülkeye ihracat yapmamız üzerimizdeki rekabet baskısını azaltıyor” bilgisini verdi. Ayrıca yurtdışı pazarına açılmanın kendilerini mevsimsel üretimden uzaklaştırarak elimizi güçlendiriyor. Pimtaş’ın gücü buradan geliyor. Sektördeki kamu ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisindeyiz. Bu işbirliği, destekleri ve kendi münferit çabalarımızın birleşmesiyle sinerji oluşturup, ihracat pazarlarını son noktaya kadar taşıma gayretindeyiz. Yıl içerisindeki yaklaşık 12 uluslararası fuara da katılım sağlıyoruz.

KARDEŞLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN
Üniversitelerle kurdukları iş birliği anlaşmalarına da parantez açan Kozankurt, “Firmamız eğitime çok önem vermektedir. Okan Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya göre rektörlüğe bağlı bir master programımız var. Farklı firmalarda çalışan arkadaşlarımız haftanın 3 günü gelip burada iş çıkışı işletme master derslerini alıyorlar. Bunu yapmamızdaki amaç, piyasadaki çalışan arkadaşlarımızın zaman problemleri aşarak eğitimlerinin devam etmelerini, akademik bilgisi olan ve teorik olarak da hareket eden arkadaşlarımızı bir araya getirilerek beyin fırtınası oluşturmayı sağlamak” ifadeleriyle üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden birini vermekte olduklarını söyledi.


İŞ KAYGISINA SON!

Gebze Sanayi Üniversitesi adında sektörün ihtiyacı olan bölümleri bünyesinde barındıran bir üniversite kurma hedefleri olduğunu anlatan Özlem Kozankurt, üniversitenin isim haklarını aldıklarından bahsederek, “Bu üniversite ile öğrencilerin iş kaygısı olmadan sektörün içerisinde yer almasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt, Ar-Ge merkeziyle sektöre sundukları katma değeri, “Mükemmeliyet Merkezi” ve üniversite hamleleriyle taçlandıracaklarını ifade etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.