banner110

YÜREKLER VATAN İÇİN ATTI

Hain darbe girişiminin ardından meydanlarda birlik ve beraberlik için demokrasiyi savunduklarını dile getiren Akşehir OSB Başkanı Erdal Çiftci, “Her ne kadar ticaretle de uğraşsak önceliğimiz vatandır, vatan için canımız fedadır” dedi.

YÜREKLER VATAN İÇİN ATTI

Hain darbe girişiminin ardından meydanlarda birlik ve beraberlik için demokrasiyi savunduklarını dile getiren Akşehir OSB Başkanı Erdal Çiftci, “Her ne kadar ticaretle de uğraşsak önceliğimiz vatandır, vatan için canımız fedadır” dedi.

17 Temmuz 2017 Pazartesi 16:59
YÜREKLER VATAN İÇİN ATTI

DEMOKRASİ İÇİN KARARLI TUTUM

Konya Akşehir OSB ve aynı zamanda Akşehir TSO Başkanı Erdal Çiftci, 15 Temmuz hain darbe girişiminin uzun vadedeki olumsuz etkisinin bertaraf edilmesi için, el birliğiyle gerekli çalışmaların yapılmaya devam edildiğini söyledi. Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Çiftci, “Bu alçak kalkışmanın Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle başarısızlığa uğraması, ekonomi, iş ve sanayi alanında oluşabilecek kalıcı hasarı minimum düzeye indirilmesinde bizlere bir görev telaki etmiştir. Bu noktada sanayicilerimiz oluşabilecek kaygıların en aza indirilmesi, ekonomik güven ortamının teminin sağlanması ve ülkemizin geri kalmasını isteyenlere gerekli cevabın verilmesi noktasında daha fazla üretim ve katma değer sağlayacağını belirtmiştir” dedi.

HALK MEYDANLARA KOŞTU

Meydanlarda herkesin yüreğinin vatan, kardeşlik ve birlik için attığını ve bunu iliklerinde hissettiklerini anlatan Çiftci, “Her ne kadar ticaretle de uğraşsak önceliğimiz vatandır, vatan için canımız fedadır. Vatanımızın varlık ve beka davasının yılmaz savunucularıyız. Bu kararlı yolumuzda yürürken tüm dünyaya vatanın ne demek olduğunu bir gecede gösteren yüce milletimizin ve devletimizin emrindeyiz. Bunun göstergesi olarak darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve oda-borsa camiasıyla birlikte tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Akşehir TSO organları bu görüş ve düşüncelerle Türkiye'de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve kardeş 365 oda-borsa ile birlikte 81 ilde ortak açıklama yaparak tepkisini birlik ve beraberliğimizi ortaya koymuş bulunmaktadır” ifadeleriyle süreci anlattı.

İSTİKRAR YAKALANDI

Başkan Erdal Çiftci, darbenin ekonomik analizinden de bahsetti. Her darbenin ülkeyi sosyal, siyasal ve ekonomik yönden en az 20 yıl geriye götürdüğünü dile getiren Çiftci, “Bu tür durumlarda yabancı sermaye uzak durur, turist gelmez, dış ticaret sekteye uğrar ve kısacası ekonomiye dair hiçbir şey yolunda gitmez. Oysaki Türkiye’de makroekonomik göstergelere bakıldığında her şeye rağmen düzelmeler ve hatta önemli gelişmeler yaşanmaktaydı. Her şeye rağmen denilmesinin nedeni; dünyada ve özellikle AB ülkelerinde ciddi bir durgunluk söz konusu. Orta Doğu pazarındaki güvensizlikler azalmaya başladı. Dış politikada da Rusya, İsrail gibi ülkelerle mutabakat sağlanmış durumda. Yani uzun zamandır ekonomi yönetimi, sıkı para ve maliye politikaları ile belli bir istikrarı yakalamaya başladılar” diye konuştu.

PİYASALARDA GÜVEN YARATTI

Artık bu ülkede askeri darbeler ve demokratik olmayan yöntemlerin çare olamayacağını dile getiren Erdal Çiftci, buna en büyük yanıtı milyonlarca insanın sokağa çıkarak verdiğini kaydetti. Çiftci, “En azından halkın tepkisi, yurt dışı piyasalarda bir güven göstergesi olabilmelidir. Artık geçmiş dönemlerde olduğu gibi her terör saldırısı ve isyanda borsa çökmemekte, her siyasal sorunun ardından dolar yükselmemektedir. Merkez Bankası’nın darbe girişiminin ardından finans piyasalarına likidite sorununun yaşanmayacağına dair güvence vermesi de oldukça önemli bir hamledir” dedi. 

ÜRETİM İNANCI

Akşehir OSB Başkanı Erdal Çiftci:

“Bizler bu ülkenin yatırımcıları olarak gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Hain girişimin olumsuz etkileri; dünyanın şaşkın bakışları altında, en kısa sürede atlatılmıştır. Birlik ve beraberlik içinde büyük Türkiye hedefine yürümekte kararlıyız. Devletimize, milletimize; üreterek, yatırım yaparak, istihdam sağlayarak hizmet etmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Yaşanan her türlü ticari olumsuzluklardan; hem Akşehir TSO üyeleri olarak, hem de bir yatırımcı olarak çalışmaya, üretmeye tam bir inançla devam ediyoruz. Bizler ülkemizin geleceğine güvenen ve yatırım yapan iş adamları olarak; hem iç hem de dış paydaşlarımızla sürekli olarak irtibat halindeyiz. Oda olarak Akşehir OSB tevsi alanını böyle bir dönemde projelendirdik. Hamdolsun ki tüm parsellerimize talep gelmiştir. Tüm talepleri karşılayamamış olmanın sıkıntısını yaşıyoruz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.